Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Menighedsrådet

Skal du sende personfølsomme oplysninger til menighedsrådet?

Send sikker mail til menighedsrådet

Formand

Birthe Ritslev
Mail: formand@jyllingesogn.dk
Tlf.: 2371 0425Formand Birthe Ritslev

Næstformand

Anders Schwartzbach
Mail: anders@jyllinge.dk
Tlf.: 4241 68 21Næstformand Anders Schwartzbach

Kirkeværge

Freddy Lund Petersen
Mail: flpe@km.dk
Tlf.: 4029 6061Kirkeværge Freddy Lund Petersen

Kontaktperson

Mikkel Haugsted Brahm
Mail: mikkel@brahm.dk
Tlf.: 2331 0373Kontaktperson Mikkel Haugsted Brahm

Kasserer

Gorm Baun
Mail:  gormbaun@mail.dk
Tlf.: 2118 0090Kasserer Gorm Baun

Medlem

Per Emil Holdrup
Mail: holdrup@mail.dk
Tlf.:  2445 8430Medlem Per Emil Holdrup

Medlem

Ingrid Ørum Andersen
Mail: ingrid.oerum@outlook.dk
Tlf.: 5183 6477Medlem Ingrid Ørum Andersen

Medlem

Gunnar Birck-Hansen
Mail: gunnarbirck@gmail.com
Tlf.: 2175 9756 Medlem Gunnar Birck-Hansen

Medlem

Inge Schmeltz Aaberg
Mail:  inge.schmeltz@gmail.com
Tlf.: 2818 2028Medlem Inge Schmeltz Aaberg

Medlem

Kjeld Reseke
Mail: kreseke@tdcadsl.dk
Tlf.: 2943 2368Medlem Kjeld Reseke

Medlem

Sonja  Pandorff
Mail: sonja.pandorff@jyllingesyd.dk
Tlf.: 3036 9250 Medlem Sonja Pandorff

Medlem

Kristian Klysner
Mail: klysner@hosdig.dk
Tlf.: 4037 0332Medlem Kristian Klysner

Medlem

Hellen Hilander
Mail: hellenhilander@hotmail.com
Tlf.: 2567 0380Medlem Hellen Hilander

Sognepræst (født medlem af menighedsrådet)

Karen-Marie Winther
Mail: kmwo@km.dk
Tlf.: 2310  6876Sognepræst Karen-Marie Winther

Sognepræst (født medlem af menighedsrådet)

Kaj Bollmann
Mail: kb@km.dk
Tlf.: 4678 8160Sognepræst Kaj Bollmann

Sognepræst (født medlem af menighedsrådet)

Mogens Damm
Mail: moda@km.dk
Tlf.: 4673 3356Sognepræst Mogens Damm

Sekretær 
Medarbejderrepræsentant

Liane Schwartzbach
Mail: lis@km.dk
Tlf.: 4673 3367Sekretær og medarbejderrepræsentant Liane Schwartzbach

 

Menighedsrådsmøder